SesliDunya Forum Hoş geldiniz.

SesliDunya Forum

Mobil

Gönderen Konu: Mandala sanatı  (Okunma sayısı 1892 defa)

Kasım 13, 2017, 09:14:42 ÖÖ
  • Ziyaretçi

Sizi hayatın koşuşturmasından kısa bir süreliğine de olsa koparan zihninizi arındıran bir aktivite düşünün.

Basit bir merkez ve onun etrafında değişerek,dönüşerek ve gelişerek büyüyen desenler.

Denge uyum ve kendini geliştirmek için gelin, bu kez birlikte manda la mızı çizelim  kendi tablo ve canvas larımızı oluşturalım ..!

Peki çizimi nasıl yapılır?

Öncelikle bilmeniz gereken şudur; mandala çizmek için herhangi bir yeteneğe gerek yoktur. Elinizin kalem tutması yeterli. Sadece size gerekli olan malzemeler kağıt, 34 adet renkli kalem, cetvel ve pergel.

Mandala bir merkezden başlayarak dışarı doğru büyüyen halkalar halinde çizilir. Başlangıçta kağıdın orta noktası bulunur. Pergel yardımıyla bir daire çizilir. Ardından bu daire eşit parçalara bölünür ve istenilen şekilde süslenir, ben çizmek istemiyorum , sadece boyamak istiyorum diyorsanız da bunun için boyanmaya hazır  olarak desen,motif,vb. kağıt yada tuvali kırtasiyerlerden  temin ede bilirsiniz meraklı arkadaşlara şimdi den kolay gelsin..

« Son Düzenleme: Aralık 04, 2017, 09:19:06 ÖS Gönderen: DehLiz »
Kasım 13, 2017, 09:19:15 ÖÖ
Yanıtla #1
  • Ziyaretçi
En sevdiğim şey mandaladır. Hem cizmeyi severim, hemde dövmelerini.. Hatta siradaki dovmem mandala olacak. Stres atmak içinde bende birebir işe yarıyor  8)
Kasım 13, 2017, 09:21:08 ÖÖ
Yanıtla #2
  • Administrator
  • Azimli Üye
    • Profili Görüntüle
Çok Sevsemde bi Mandala çizmeyi denemedim sanırım zor Yapabilene helal olsun !
Sıhhatin korunması için insanlardan köşe bucak kaçmak şart!
Aralık 02, 2017, 12:00:40 ÖÖ
Yanıtla #3
  • Global Moderator
  • Azimli Üye
  • ~
    • Profili Görüntüle
Paylaşım için teşekkürler. Güzel bir sanat.
İnsanlar sizden eleştiri isterler; ama duymak istedikleri övgüdür.
Aralık 10, 2017, 05:44:53 ÖS
Yanıtla #4
  • Seslidunya Üye
  • *
  • ~ Ãşk 0lsuñ ' ❖
    • Profili Görüntüle
Çok bahsediyorlar ama çocuk kitabı boyaması daha zevkli geliyor bana ..
• Mâğrur 0lmâyın , Sîzden Büyük ' Allah ' Vâr . *